środa, 27 listopada 2013

Charakterystyka run

Charakterystyka run


Charakterystyka run

Runy są darem boskim, to prawdziwy magiczny alfabet. Historia pisma runicznego pełna jest magii i piękna. Według skandynawskich wierzeń to jeden z najważniejszych prezentów, jakie dał ludziom wielki bóg Odyn, który władał ludźmi, bogami i duszami poległych w boju wojowników. Pragnął mądrości i wiedzy. Pewnego dnia udał się pod Święty Yggdrasil, drzewo życia, które utrzymywało świat w jedności. Tam postanowił poświęcić samego siebie dla wiedzy i powiesił się na jednym z konarów. Jak głosi tradycja staroislandzka, przez 9 dni wisiał Odyn przebity własną włócznią. Był na granicy życia i śmierci, gdy zobaczył na dole, w korzeniach drzewa- a może i w głębi siebie -runy. Wygrał sam ze sobą. Najpotężniejsze zaklęcia magiczne, mowę run Odyn ofiarował bogom i ludziom, by wiedzieli, jak żyć i postępować. Mówią też sagi, że wiedzę o niektórych zaklęciach zachował dla siebie.

 
    Pieśni staroislandzkiej „Eddy” mówią o runach jako o środkach na odpędzenie demonów, sposobie odczytania przyszłości, obłaskawienia sił natury dla zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą też leczyć choroby i im zapobiegać- tak niegdyś wierzono. Sztukę wycinania run uprawiali początkowo nieliczni wtajemniczeni.
Znaki pierwotnie wycinano nocą i barwiono je na czerwono, czasem krwią zwierząt ofiarnych. Runy pomagały poznać przyszłość, wybrać stosowną drogę, podjąć decyzję, odpędzić demony i wrogów, obłaskawić siły natury czy zapewnić dobry los. Zapobiegały i leczyły choroby. Pismo runiczne służyło także do zapisywania tekstów poetyckich. Wierzono, że znaki runiczne działają przez treść kryjącą się za każdym z nich, przez określony ich dobór i układ, a także przez magiczną moc całego alfabetu. Inskrypcje runiczne zapisywane były na drewnianych tabliczkach, w kamieniach i na kamieniach, a także na przedmiotach metalowych.

    Pismo runiczne występuje w dwóch podstawowych odmianach: starszej (od ok. II w. do VI/VII) i młodszej (VIII - XII w.). Ciąg run zwany jest futharkiem- jest zatem futhark starszy i młodszy, staroangielski, a nawet ormiański. Słowo futhark wywodzi się od nazw sześciu pierwszych run.

Alfabet runiczny:

ALGIZ ---> ochrona przed niebezpieczeństwem, leczenie  

ANSUZ ---> komunikacja, mądrość twórczego "ja"  

BERKANO ---> początek, nowość, rozwój, kobiecość.  

DAGAZ ---> jutrzenka, szczęśliwa odmiana losu  

EHWAZ ---> małżeństwo, indywidualność w partnerstwie, podróż  

FEHU ---> pieniądze, posiadanie, bogactwo, sukces  

GEBO ---> dar, dzielenie się, zjednoczenie  

HAGLAZ ---> nieuchronny wpływ losu, czynniki "wyższe"  

INGWAZ ---> oczekiwanie, potencjalna energia, plany  

ISAZ ---> izolacja, zahamowanie, ochłodzenie  

IWAZ ---> wtajemniczenie, transformacja, zawieszenie planów  

JERAN ---> cykl przyrody, oczekiwanie na żniwa  

KENAZ ---> przypływ energii twórczej, namiętność  

LAUKAZ ---> próba życiowa, emocje, intuicja  

MANNAZ ---> człowiek w społeczeństwie, sława  

NAUDIZ ---> ograniczenie, niedostatek, przymus, siła wewnętrzna  

ODALA ---> rodzina, tradycja, posiadanie, obowiązki  

PERDO ---> wtajemniczenie, niespodzianka, nieoczekiwany zysk  

RAIDO ---> podróż, zmiana, rytm, etyka  

SOWELO ---> witalność, moc, siły twórcze, sukcesy  

THURISAZ ---> przesilenie, kryzys, próba woli, brutalność i erotyka  

TIWAZ ---> męskość, siła, odwaga, dobry związek  

URUZ ---> cierpliwość, postęp, szczęście, opanowanie emocji  

WUNJO ---> radość, szczęście, powodzenie, przyjaźń, wierność  


BLANK ---> runa pusta

10 komentarzy:

 1. kupiłam sobie karty runiczne oracle ...
  Co możecie mi o nim powiedzieć? czy ktoś może opisać swoje doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te karty jakoś tak niewiele maja wspólnego z runami więc trudno mi powiedzieć cokolwiek więcej.

   Usuń
 2. Czym się rózni "normalne" podejscie do run od ezoterycznego podejscia, tak krytykowanego przez "prawdziwych" runiarzy? Chodzi o zbyt magiczne podejscie do run?czy moze cos innego, czega ja nie rozumiem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o przekonanie, że runy są żywe, same wiedzą najlepiej czego nam potrzeba, trzeba je prosić, dziękować im i tak dalej. Równie ezoteryczne jest całe to ładowanie skryptów, afirmowanie, podobnie jak wiara w to, że runy działają na zasadzie promieniowania kształtów.

   Usuń
 3. Ja bym dodała jeszcze traktowanie run jako różowych znaczków, mogących tylko pomagać, nigdy nie robiących krzywdy. Tymczasem zwykłe przeczytanie poematów runicznych,sag powinno nam uświadomić, że sprawy maja się zupełnie inaczej. Tutaj pojawia się też kwestia korzystania ze źródeł przy określaniu znaczeń run. Ezoruniści zazwyczaj korzystają z książek ezoszarlatanów, twierdzących, że jakiś egregor runiczny, przekaz channelingowy albo własna intuicja wskazały im takie a nie inne znaczenie. Tymczasem wystarczyłoby sięgnąć do korzeni, kultury która to narzędzie magiczne wydała na świat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tajemnice sag i run Adamus Marian jedyna po polsku rzetelna książka wydana n/t run nie wznawiana zdaje się wydana w latach 70 ale w bibliotekach bywa polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne miejsce http://astromagia.info bardzo wszystkim polecam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję bardzo DR DAWN za to, że mój były chłopak wrócił do mnie. Nazywam się Joyce Jayden i piszę tę piękną opinię z szacunkiem dla tego człowieka. Spełnił wszystkie moje życzenia. Mój chłopak i ja jesteśmy w związku od ponad 3 lat i mimo, że mieliśmy tyle kłótni, nigdy nie myśleliśmy o rozstaniu. Pewnego dnia zadzwonił do mnie przez telefon i powiedział, że jest zmęczony związkiem i nie widzi, dokąd nigdzie idziemy. Minęły miesiące, a mój chłopak przestał się ze mną kontaktować i nigdy więcej od niego nie słyszałem, a jego telefon komórkowy był odłączony. Wiedziałem, że muszę szukać pomocy z powodu miłości, którą go darzę. Skontaktowałem się z tym niesamowitym czarodziejem, ponieważ nigdy wcześniej nie kontaktowałem się z nikim i mówię ci, że po tygodniu kontaktu mój były chłopak zadzwonił do mnie i poprosił o spotkanie po 48 godzinach, wykonał dla mnie robotę, aby pogodzić się z moim chłopakiem, nosił pierścionek na moim palcu. Jestem bardzo szczęśliwa, bo wkrótce zostanę mężatką z pomocą tej niesamowitej czarodziejki. Obiecałem zamanifestować wasze prace wszystkim i proszę skontaktować się z tym człowiekiem, aby ci pomógł na e-mail: ( dawnacuna314@gmail.com ) lub możesz również WhatsApp: +2349046229159

  OdpowiedzUsuń
 7. Żółta świeca jest często używana w zaklęciach miłosnych ze względu na swoje symboliczne znaczenie oraz energetyczną moc. Kolor żółty jest kojarzony z radością, intelektem, komunikacją i przyciąganiem pozytywnych energii. Ta barwa ma potężny wpływ na nasze emocje i zachowania, co czyni ją doskonałym narzędziem do wzmacniania miłości i przyciągania romantycznych partnerów.

  Żółta świeca, jako przedmiot ognia, jest również powszechnie używana w różnych kulturach i tradycjach jako symbol światła, oczyszczenia i transformacji. W zaklęciach miłosnych żółta świeca może być stosowana w różnorodny sposób, aby przyciągnąć partnera, wzmocnić istniejący związek lub poprawić komunikację i harmonię w relacji.

  Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania żółtej świecy w zaklęciach miłosnych jest rytuał przyciągania nowej miłości. Aby tego dokonać, możesz potrzebować żółtej świecy, trochę olejku różanego lub lawendowego oraz kawałka papieru i długopisu. Rozpocznij, tworząc spokojne i spokojne miejsce, w którym będziesz mógł się skoncentrować na swoim zamyśle.

  Następnie, weź żółtą świecę i nanieś na nią odrobinę olejku różanego lub lawendowego. Koncentruj się na swoim zamyśle, na przykład na znalezieniu prawdziwej miłości lub pozyskaniu partnera, z którym chciałbyś spędzić resztę życia. Zastanów się nad cechami, jakie chciałbyś widzieć u swojego idealnego partnera, i skup się na tych pozytywnych aspektach.

  Następnie napisz na kawałku papieru swoje intencje dotyczące miłości i związku. Możesz napisać, czego pragniesz w relacji, jakie wartości są dla ciebie ważne i jak chciałbyś się czuć w związku. Pamiętaj, że musisz być szczery i autentyczny w swoich intencjach, aby zaklęcie miało moc.

  Gdy skończysz pisanie, przeczytaj swoje intencje na głos, trzymając żółtą świecę w ręku. Wizualizuj, jak te intencje stają się rzeczywistością i jak miłość i radość wypełniają twoje życie. Następnie zapal żółtą świecę, patrząc na płomień i kontynuując wizualizację miłości i szczęścia w swoim życiu.

  Pamiętaj, że żółta świeca jest jedynie narzędziem, które wzmacnia twoje intencje. Ważne jest, aby również podejmować odpowiednie działania w celu przyciągnięcia miłości i budowania zdrowych relacji. Żółta świeca może służyć jako punkt odniesienia i przypomnienie o twoich intencjach, ale to ty jesteś odpowiedzialny za swoje działania i podejmowanie odpowiednich kroków w celu osiągnięcia swoich celów.

  Ważne jest również pamiętanie, że używanie magii, w tym zaklęć miłosnych, powinno być zawsze wykonane z dobrymi intencjami i szacunkiem dla wolnej woli innych ludzi. Nie należy próbować manipulować czy zmuszać kogoś do miłości za pomocą magii. Zaklęcia miłosne powinny być stosowane z poszanowaniem granic i zgodnie z zasadami etycznymi.

  Podsumowując, żółta świeca może być potężnym narzędziem w zaklęciach miłosnych. Jej kolor symbolizuje radość, intelekt, komunikację i przyciąganie pozytywnych energii. Może być używana do przyciągania nowej miłości, wzmacniania istniejących związków i poprawy komunikacji i harmonii w relacji. Pamiętaj jednak, że żółta świeca jest jedynie narzędziem, a rzeczywiste działania i szacunek dla wolnej woli innych ludzi są kluczowe w budowaniu zdrowych i harmonijnych relacji miłosnych. Polecam http://urokmilosny-opinie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń